Bańka Chińska

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na pozbycie się np. cellulitu. Masaż wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy. Dzięki masażowi bańką chińską można świetnie ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała. W trakcie trwania zabiegu bańka przyspiesza również krążenie krwi masowanych miejsc, wpływając na przemianę materii, a tym samym przyczyniając się do rozbijania tkanki tłuszczowej.
Masaż taki działa na zasadzie podciśnienia. W bańce tworzy się ono w momencie usunięcia z niej powietrza, kiedy przyciskamy ją mocno do skóry. Powoduje to zassanie tkanek i wpływa na ich przekrwienie. Jeśli skórze brakuje elastyczności - zabieg powinien pomóc w przywróceniu jej jędrności. Bardzo ważny w całym zabiegu jest fakt pobudzenia krążenia i płynów ustrojowych, ponieważ dzięki temu szybciej pozbędziemy się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. To właśnie one są jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu (oprócz gromadzącej się nierówno tkanki tłuszczowej).

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach po 10-12 zabiegów. Przy czym powinno się go wykonywać dwa razy w tygodniu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w przeciągu kilku dni.

Efekty:
- Usuniecie cellulitu
- Redukcja tłuszczu z brzucha
- Zmniejszenie widoczności rozstępów
- Wymodelowanie sylwetki

Wskazania:
- Walka z cellulitem
- Obrzęki limfatyczne
- Napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:
- Ciąża
- Żylaki
- Podwyższona temperatura ciała
- Zaburzenia krzepliwości krwi
- Przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
- Wysiękowe zapalenie stawów
- Obrzęki niewiadomego pochodzenia
- Gruźlic, nowotwory