Makijaż

MAKIJAŻ - to słowo pochodzące z języka francuskiego, oznacza umalowanie się, uszminkowanie, jak również zamaskowanie i sfałszowanie. To sztuka pozwalająca na odkrywanie zalet twarzy i wydobyciu na światło dzienne indywidualnych cech człowieka. Za pomocą makijażu dąży się do osiągnięcia pięknego wyglądu, w którym dana osoba musi się dobrze czuć i wyglądać na zadbaną. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż dzienny - jest subtelny, stonowany i przede wszystkim naturalny. Dobrze wykonany makijaż ukazuje wypielęgnowaną cerę, błyszczące oczy i ładne usta. Wykonując tego typu makijaż należy zachować umiar i unikać przesady. Kobieta powinna czuć się w nim zadbana i atrakcyjna.

Makijaż wieczorowy - jest rodzajem makijażu okolicznościowego. Jest trochę mocniejszy i może zawierać elementy zdobnicze. W zależności od okazji, makijaż ten daje nam możliwość pobawienia się kolorami. Wykonując go możemy lekko puścić wodze fantazji.

Makijaż ślubny - ten typ makijażu powinien dobrze wyglądać o każdej porze dnia i nocy, zarówno w świetle naturalnym jak i sztucznym. Musi być delikatny, świeży, trwały. Panna młoda musi się w nim czuć swobodnie i dziewczęco.