Pedicure

Od pewnego czasu obserwujemy, że pielęgnacja stóp staje się tak samo ważna jak np.: twarzy czy dłoni. Zadbane stopy stają się naszą wizytówką, wpływają na dobre samopoczucie a nawet dodają pewności siebie. Dlatego chętniej i częściej je pielęgnujemy i co ważne już nie tylko latem, a przez cały rok.

W naszym salonie proponujemy kilka rodzajów pedicure:

Pedicure klasyczny- zabieg ten polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą tarki. Pierwszym etapem pedicure klasycznego jest moczenie stóp w wodzie z dodatkiem środka zmiękczającego. Następnie nanosimy na stopy peeling lub żel zmiękczający zrogowaciały naskórek. Czekamy 3-5 minut i tarkujemy stopy. W kolejnym etapie obcinamy i opiłowujemy na prosto paznokcie oraz odsuwamy i wycinamy skórki wokół paznokci. Na zakończenie malujemy paznokcie i smarujemy stopy odżywczym kremem.

Pedicure frezarkowy- ten rodzaj pedicure polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą frezarki. Jest to precyzyjne urządzenie, dzięki któremu zrogowaciały naskórek jest usuwany nie tylko z stóp, ale również wokół wału paznokci i miedzy palcami. Zanim użyjemy frezarki, moczymy stopy w wodzie z preparatem zmiękczającym. Następnie nanosimy środek zmiękczający martwy naskórek i przystępujemy do jego usuwania. Pedicure wykonaną frezarką spowolni wzrost naskórka, dzięki, czemu można dłużej cieszyć się gładką skórą.

Pedicure SPA- to relaksacyjny i pielęgnacyjny zabieg na stopy połączony z pedicure klasycznym. Ten rodzaj pedicure polecany jest osobom, które maja szorstką, suchą, popękaną i łuszczącą się skórę na stopach. Zabieg SPA zaczyna się od kąpieli stóp w relaksacyjnym mydełku. Następnie wykonywany jest peeling stóp w celu zmiękczenia zrogowaciałego naskórka. Kolejny etap to usunięcie martwego naskórka za pomocą tarki, opiłowanie paznokci i usuniecie skórek. Dalej nakładana jest odżywcza i nawilżająca maska. Stopy owijane są folią i w celu lepszego działania preparatu. Po ok. 15 minutach folia jest zdejmowana. Malujemy paznokcie ( na życzenie klientki) i wcieramy odżywczy krem, wykonując przy tym delikatny masaż. Dzięki zabiegom SPA skóra na stopach staje się miękka, dobrze odżywiona i nawilżona, znika uczucie ,,ciężkich” stop.

Pedicure Callus Peel - to 4-etapowy, innowacyjny system pozwalający wykonać fachowy pedicure. Poprzez połączenie działania produktów, wchodzących w skład zestawu można wykonać zabieg szybko, łatwo i bezpiecznie. Wykonany przy użyciu Callus Peel pedicure ma nie tylko właściwości upiększające, ale także lecznicze. Pozwala łatwo i bezboleśnie usunąć nawet nagromadzony i zrogowaciały naskórek, eliminuje dolegliwości związane z popękaną skórą stóp, sprawia, że nawet przesuszona skóra pięt staje się miękka. Dodatkową zaletą Callus Peel jest prosty sposób wykonania zabiegu. Wystarczy nanieść specjalne, nasączone kwasami płati na stopy, owinąć folią, odczekać 10 minut, zdjąć za pomocą plastikowego nożyka, a następnie zetrzeć pozostałości naskórka tarką. Na koniec aplikowany jest kremu, który świetnie zmiękcza i nawilża skórę.

Pedicure hybrydowy- wykonywany jest podobnie jak manicure hybrydowy. Pierwszym etapem jest opiłowanie paznokci i usuniecie skórek wokół nich. Następnie nakładamy bazę, dwie warstwy lakieru i top. Każda warstwę utwardzamy w lampie UV. Na koniec zabiegu aplikujemy oliwkę na skórki i krem na stopy. Efekt utrzymuje się ok. 2 tygodni, a nawet dłużej z racji tego, że paznokcie na stopach rosną wolniej niż na rękach.

Parafinoterapia- parafina jest węglowodorem nienasyconym, uzyskiwanym w procesie destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Parafina stygnąc przechodzi w stan stały. Zawiera dużą ilość substancji natłuszczających. Parafina długo utrzymuje ciepło i długo je oddaje. Rozgrzana, płynna parafina rozgrzewa, nawilża i ujędrnia skórę. Sprawia też, że preparaty nałożone na skórę (np. kremy, maski) przed zabiegiem są lepiej wchłaniane i skuteczniej działają. Parafinoterapia polecana jest dla osób, które maja suchą i szorstka skórę dłoni, przy odmrożeniach, zniszczeniach skóry przez detergenty. Jednak taki zabieg może wykonać każda osoba, która chciałaby mieć piękne i zadbane dłonie. Parafinoterapia wygładza i zmiękcza naskórek, poprawia elastyczność skóry, wzmacnia paznokcie. W naszym salonie zabieg parafinoterapi zaczynamy od nałożenia peelingu i masowania stóp. Następnie nakładamy na stopy odżywczy krem i zanurzamy w kąpieli parafinowej. Nakładamy foliowe i skarpety frotte, które utrzymują stałą temperaturę.